2018 de yedi arama motoru optimizasyonu uygulamasıtaharri motoru optimizasyonu, zaman işaret mühim dijital pazarlama stratejilerinden biridir. fondöten benzer icraat olmadan, işletmeler rakipleri karşısında gerilemeye başlarlar.

Dijital pazarlama dünyasına uzaktan tanıdık iseniz, taharri motoru optimizasyonunu yahut SEO’yu duymuşsunuzdur. SEO, günümüzün işaret ehemmiyetli dijital pazarlama stratejilerinden biridir ve bu çalışmayı muntazam tek şekilde yürütmeden, şirketler rakipleri ile yarış edemezler.

SEO düzenli olarak geliştirilen bilinmeyen stratejiler ve teknikler ile ötümlü gelişen ancak alandır. Bununla birlikte, bu pazarlama tekniği, taharri motoru algoritmalarında kararlı değişikliklere ayak elde etmek zorundadır. Bu nedenle 2018’deki pazarlamacıların trendlere dikkat etmeleri okunuşu oyunda kalmaları gerekiyor.

Bu makalede, küçük işletme sahiplerinin ilerlemesine muavin edinmek okunuşu arama motoru oyununu rakiplerine ön sahip olmak hakkında yedi SEO ipucu okunuşu püf noktası ele alacağız. Bu stratejiler dürüst aynı şekilde uygulandığında, marka görünürlüğünü, arama motoru sıralamasını ve nesne) web sitesi performansını iyileştirmeye asistan olabilirler.

1-Sesli aramayı görüş ardı etmeyin.
Google 2016’da, mobil arama platformundaki tümsek arama sorgularının yüzdelik 20’sinin ses daimî olduğunu duyurmuştu . Bu sayı, Google home, Amazon Alexa, Siri, Google Asistanı, Cortana vb. Gibi cihazların lansmanı ile artmıştır. Artan sayıda kişi, taharri çubuğunda arama sorgusunu yaymak alegori sesli sorular sorar. 2018 de bu oranın %30 lar civarında olacağı akla ediliyor.

Pazarlamacıların stratejilerini bu değişime uyacak şekilde düzenlemeleri gerekiyor. zımni daha derinlemesine akrep çevirgeç kelimelere okunuşu bir kez müzakere yapısına malik olmalıdır. Ayrıca, gündelik dilde kullanılan sözdizimini eklemek de yararlı benzer fikirdir.

2-Önce hareketli düşünün.
Mobil taharri esasen masaüstü aramayı aştı. ün devamlı arama, bunu 2018’de henüz da hızlandıracaktır. Çoğu kişi, Alexa cihazlarından okunuşu Google gibi asıl asistanlardan değil, düşüncesiz telefonlarından ünlü taharri kullanır. Google okunuşu başka taharri motorları bu eğilimi başkalık etmiş okunuşu mobil uyumlu web siteleri ilk sıralara yerleşmiştir.

Bu, Google’ın web sitelerini, ölüm yıllarda yaptığı gibi, masaüstü sürümü yerine mobil sürümün kalitesine ve içeriğine göre sıralayacağı anlamına gelir. Hızlandırılmış mobil sayfalar, web sitelerinin ve şirketlerin oyunda ilerlemesine ve arama motoru skor sayfalarında SERP henüz öte sıralarda sandalye almasına yardımcı olacaktır. Google, mobil sürümün nasıl performans gösterdiğini, ne dek çabuk yüklendiğini ve sayfaları sıralamaya başlamadan önce ne dek kolay kullanılacağını değerlendirir.

3-Öne çıkan snippet’lerden gelen trafiği göz ardı etmeyin.
Öne çıkan snippet‘ler, SERP’nin üst kısmında bulunan bilgilerin yoğunlaştırılmış bir şeklidir. Web sitesi bağlantısının yanı sıra, içeriğin kısaca eş özeti ile taharri motoru, kullanıcılara vukuf sağlar. Bu snippet’ler, organik trafiğin en az yüzdelik 10’unu SERP’ler üzerine tamlanan işaret şiddetli sonuçlardan almaktadır ve bu zaman ortamında artacaktır, bu yüzden pazarlamacıların içeriği buna bakarak şekillendirmesi gerekir.

Bu snippet’ler, kullanıcı deneyimi üstünde müspet etkisi olan uzun kuyruk sorgularına esasen kısaca cevaplardır. taharri motoru kullanıcılarına, snippet bağlantısını tıklayıp, açıklamayı gezmek daha cazip gelmektedir. Verilerinizi okunuşu içeriğinizi yapılandırarak okunuşu bilgileri maktu okunuşu özlü aynı şekilde saklayarak bundan faydalanabilirsiniz.

4-Anahtar kelimelerinizin ardındaki gaye önemlidir.
Arama sorgusunun ardındaki amaç, akil asistanların okunuşu yapmacık zekanın AI, otomobil öğreniminin ve henüz kişiselleştirilmiş sadece arama motoru deneyiminin birleşimi dolayısıyla dikkate alınması gereken stratejik müşterek etmen haline gelmiştir. Google, müşterek sitemiz kullanıcının mazi aramalarına ve eğilimlerine, mevcut konumuna okunuşu işaret ilgili okunuşu güncel bilgileri yollamak özgü sorgunun ardındaki niyetine bakacaktır.

Bu, arama motorlarının kullanıcıların bir kez madde satın başlamak istemesi durumunda, Google’ın e-ticaret web sitelerini öbür sayfalara okunuşu medya satış noktalarına bakılırsa önceliklendireceği anlamına gelir. Kullanıcılar benzer konuyu araştırmak istiyorsa, Google güvenilen medya sayfalarına öncelik verir. İçeriğiniz bu değiş tokuş siteyi incele trendine bacak uydurmalıdır.

5-Kullanıcı deneyimine değer verin.
Kullanıcı deneyimi hâlen en ekonomik sıralama faktörüdür ve tümsek arama motorları buna odaklanmıştır. Web siteniz hızlı tek şekilde yüklenmeli, hem mobil hem okunuşu masaüstü platformlarda sorunsuz tek şekilde çalışmalı ve hepsi bölümlerine erişmesi kolay olmalıdır. Google eliyle yapılan anketler ve araştırmalar , sitenin yüklenmesinin 3 saniyeden daha ayrıntılı sürmesi durumunda, ancak web sitesine gelen ziyaretçilerin yüzdelik 40’ının mazi döneceğini göstermiştir.

Birçok web sitesinin yüklenmesi 15 ila 20 saniye sürmektedir okunuşu bu da kullanıcı deneyimini hatırı sayılır birleşik marjla engeller. Web sitenizi optimize bulmak ve bol bir kullanıcı deneyimi sağladığından tehlikesiz olmak çok önemlidir. yumuşak başlı web siteleri, SERP’lerde yüzü sıralarda görev almaz ve az uzvi trafiğe sahiptir.

6-Ufkunuzu Google okunuşu Bing’in ötesine taşıyın.
Google ve Bing, sektöre derinlemesine zamandır egemen olmuştur okunuşu bu yüzden çoğu pazarlamacı çabalarını yıllar boyunca bu platformlara odaklamıştır. Sektör, ün asistanları ve yapay dirayet sayesinde değişmeye başlamış okunuşu değişmeye parça edecektir. Google hâlen bilge güçtür.

Amazon’un Alexa’sı, Apple’ın Siri’si, Cortana vb. Popülerlikle büyüyor ve Google’dan zımni çekmiyor. Pazarlamacıların erişimlerini genişletmeleri okunuşu Google ve Bing’in ötesinde suları keşfetmeleri gerekiyor. başka platformlarda mafevk sıralarda önem almaları uğruna içeriklerini ve web sitelerini optimize etmeleri gerekiyor.

7-İçeriğinizin kalitesi, öbür her şeyden henüz önemli.
İçeriğinizin kalitesi ve ilgi düzeyi, SEO‘daki işaret etkili faktörlerden bazılarıdır. çok araştırılmamış ve şimdiki olmayan az nitelikli içerikleri web sitenizde yayınlamaktan kaçının. çok içerik, bir kez web sitesinin itibarını ve sıralamasını da ebedî etkileyecektir.

İçeriği zamanında ortaya ayırmak ve tutarlı kaliteyi tehlikeden önemlidir.

Bu ipuçları okunuşu püf noktaları, 2018’deki SEO yarışçı sularında sizlere yardımcı olabilir. En ehemmiyetli kısım, arama motoru algoritmalarındaki değişiklikler özgü trendleri okunuşu duyuruları uyma etmektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *